Zapisy na egzamin on-line

Aby zapisać się na egzamin, przygotuj:


👉 imię i nazwisko kandydata na kierowcę,
👉 numer PESEL,
👉 numer PKK, jeśli zapisujesz się na egzamin na prawo jazdy (Uwaga! PKK powinien być udostępniony przez OSK tak, aby podczas zapisu Ośrodek Egzaminacyjny mógł pobrać profil PKK i dokonać zapisu na egzamin. W przypadku braku możliwości pobrania profilu PKK przez Ośrodek Egzaminacyjny rezerwacja może zostać odrzucona),
👉 numer PKR, jeśli zapisujesz się na egzamin kwalifikacji zawodowej (Uwaga! PKZ powinien być udostępniony przez OSK tak, aby podczas zapisu Ośrodek Egzaminacyjny mógł pobrać profil PKZ i dokonać zapisu na egzamin. W przypadku braku możliwości pobrania profilu PKZ przez Ośrodek Egzaminacyjny rezerwacja może zostać odrzucona).

💡 Ważne! Chcesz podejść do egzaminu na podstawionym samochodzie? Zapoznaj się z informacjami u dołu strony.

Aby zarezerwować termin, należy:


✅ utworzyć  konto w serwisie Info-Car – jest to czynność jednorazowa,
✅ zalogować się,
✅ upewnić się, że Ośrodek Szkolenia zwrócił Twój PKK lub PKZ, oraz czy Twój PKK nie jest aktualnie w innym Ośrodku egzaminacyjnym,
✅ wybrać ośrodek egzaminowania, w którym chce się przystąpić do egzaminu,
✅ w przypadku egzaminu na prawo jazdy wybrać kategorię prawa jazdy, rodzaj i termin egzaminu,
✅ w przypadku egzaminu na kwalifikację zawodową wybrać odpowiedni blok programowy, rodzaj i termin egzaminu,
✅ dokonać płatności za egzamin za pośrednictwem systemu INFO CAR lub jeżeli na saldzie jest niewykorzystana opłata, wybrać opcję „opłata z salda”. Rezerwacja musi być opłacona za pośrednictwem portalu Info-Car, w przeciwnym razie zostanie automatycznie anulowana. 
✅ oczekiwać na potwierdzenie zapisu na wybrany termin egzaminu; rezerwacje potwierdzane są w godzinach pracy Biura Obsługi Egzaminów, według kolejności zgłoszeń,
✅ zapoznać  się z  zaświadczeniem z terminem egzaminu przesłanym na adres email (podany przy rezerwacji terminu) zawierającym NUMER EWIDENCYJNY,  który wymagany będzie przy egzaminie praktycznym. Nr ewidencyjny znajduje się po numerze zaświadczenia, jest to numer łamany na rok, przykład:  Zaświadczenie nr 01/000015/2014.

💡 Szczegółowa instrukcja zapisów on-line na egzamin znajduje się tu.

 W przypadku nieprawidłowości lub niezgodności danych w PKK lub PKZ Pomorski Ośrodek Ruchu Drogowego w Gdańsku  zastrzega sobie możliwość odrzucenia rezerwacji.

 

Informacja dla osób, które chcą podejść do egzaminu na samochodzie podstawionym lub na pojeździe PORD z automatyczną skrzynią biegów:

Osoby zapisujące się przez system INFO CAR, które chcą zdawać egzamin na samochodzie podstawionym (pojazdem  OSK, z automatyczną skrzynią biegów lub na kategorię B1), zobowiązane są sprawdzić dostępność terminów w Biurze Obsługi Egzaminów przed dokonaniem rezerwacji /zapisu on-line. Kontakt do Biura Obsługi Egzaminów w:
➡️ Gdańsku tel. (58) 300-15-20 lub 21,
➡️ Gdyni (58) 620-17-16,
➡️ Chojnicach 530-488 -061.

Osoby takie zobowiązane są także do dostarczenia odpowiedniego wniosku (osobiście lub mailowo) nie później niż na 2 dni przed planowanym terminem egzaminu.
➡️ Gdańsk – Biuro Obsługi Egzaminów lub na adres e-mail: boe@pord.pl,
➡️ Gdynia – Biuro Obsługi Egzaminów lub na adres e-mail: gdynia@pord.pl,
➡️ Chojnice – Biuro Obsługi Egzaminów lub na adres e-mail: boe.gch@pord.pl.

Wnioski do pobrania:

👉 automatyczna skrzynia biegów [pobierz],
👉 wniosek kandydata na kierowcę i oświadczenie OSK w sprawie podstawienia pojazdu na część praktyczną egzaminu państwowego (dot. wszystkich kat.) [pobierz],
👉 wniosek o podstawienie pojazdu os. niepełnosprawnej wymagającej przystosowania pojazdu do rodzaju schorzenia [pobierz].