Certyfikat kompetencji zawodowych


Kurs dla osób ubiegających się o Certyfikat Kompetencji Zawodowych
w zakresie wykonywania krajowego oraz międzynarodowego
przewozu osób/rzeczy

 

 

     Zadzwoń: 58 300-15-25 lub 58 300-15-33

Najbliższy kurs: rozpoczęcie 24 sierpnia 2024 r.

 

 

Co to jest Certyfikat Kompetencji Zawodowych?

Certyfikat Kompetencji Zawodowych to dokument potwierdzający posiadanie kwalifikacji i wiedzy z zakresu transportu drogowego. Certyfikat kompetencji zawodowych jest niezbędny do podjęcia i wykonywania działalności gospodarczej w zakresie transportu drogowego.

 

Dla kogo jest kurs na Certyfikat Kompetencji Zawodowych?

Kurs jest dla osób, które chcą uzyskać uprawnienia do wykonywania działalności gospodarczej w zakresie krajowego/międzynarodowego transportu drogowego.

 

Co jest celem szkolenia?

Celem kursu jest gruntowne przygotowanie do pracy w zarządzaniu transportem.

Solidnie przygotowujemy do egzaminu pozwalającego uzyskać Certyfikat Kompetencji Zawodowych. Ilość godzin oraz program szkolenia został opracowany tak, aby jak najlepiej przygotować kursanta do egzaminu państwowego.

 

W jaki sposób szkolimy?

Zajęcia prowadzi wykwalifikowana kadra specjalistów z zakresu zarządzania transportem. Kurs prowadzony jest z dużym naciskiem na praktyczne odniesienia do zarządzania transportem.

Zajęcia składają się z części teoretycznej i praktycznej.

Podczas części praktycznej rozwiązujemy testy i zadania zgodne z tematyką egzaminu.

 

Kadra

Kadra składa się z radcy prawnego, ekonomisty i specjalisty ds. zarządzania transportem.

Joanna Andryskowska – radca prawny z jedenastoletnim doświadczeniem zdobytym w kancelarii radców prawnych oraz obsłudze podmiotów gospodarczych z sektora transportowego, budowlanego, ubezpieczeniowego oraz administracji rządowej i samorządowej. Specjalizacje: kompleksowa obsługa podmiotów gospodarczych, windykacja, zamówienia publiczne, prawo ubezpieczeń majątkowych, spory sądowe z zakresu prawa budowlanego, prawa pracy, odpowiedzialności cywilnej.

Dr hab. Leszek Czerwonka, prof. UG – nauczyciel akademicki, autor i współautor ponad 80 publikacji naukowych, w tym nagradzanych monografii naukowych i podręczników akademickich, m.in.: „Zarządzanie finansami”, „Behawioralne aspekty decyzji inwestycyjnych przedsiębiorstw”, „Zastosowanie matematyki w ekonomii i zarządzaniu”. Pełnił funkcję kierownika ds. finansów i transportu w przedsiębiorstwie z branży transportowo-logistycznej. W ramach programu ACCA Academics Sitting Exams zdał egzamin ACCA F9 Financial Management, uzyskując najlepszy dotychczas wynik w Polsce wśród wszystkich wykładowców akademickich biorących udział w programie (sesja grudzień 2015)

Agnieszka Kozłowska-Wójcik – specjalista ds. transportu. Pracuje w Izbie Celno-Skarbowej.

 

Ile trwa kurs dla osób ubiegających się o Certyfikat Kompetencji Zawodowych?

Jest to kurs weekendowy. Jeden kurs składa się z trzech zjazdów. Zajęcia odbywają się w soboty i niedziele w godzinach od 9.00 do około 15.30. Szkolenie obejmuje 46 godzin lekcyjnych.

 

Program

Kurs obejmuje swym programem zagadnienia w zakresie wykonywania międzynarodowego albo krajowego przewozu rzeczy lub osób (zobacz pełny program).

 

Egzamin

Egzamin odbywa się przed komisją powołaną przez Ministra Transportu i Gospodarki Morskiej. Terminy egzaminów zamieszczane są na stronie Instytutu Transportu Samochodowego.

Egzamin składa się z:

 • testu zawierającego zestaw 64 pytań wielokrotnego wyboru z czterema możliwymi odpowiedziami. Ta część trwa 120 minut,
 • zadania składającego się z dwóch przykładów praktycznych do rozwiązania, obejmujących w każdym z przykładów po dwa pytania. Jeden z przykładów zawsze dotyczy znajomości zagadnień dotyczących czasu pracy kierowców. Ta część również trwa 120 minut.

Aby zdać egzamin, należy uzyskać co najmniej 60% ogólnej liczby punktów.

 

Certyfikat

Po zdanym egzaminie Instytut Transportu Samochodowego wyśle do Ciebie Certyfikat Kompetencji Zawodowych w drogowym transporcie rzeczy/osób w ciągu 28 dni od daty egzaminu.

 

Korzyści

Co zyskujesz, zapisując się na kurs?

 • nowe kwalifikacje zdobyte w miejscu specjalizującym się w tematyce
 • gruntowne przygotowanie do egzaminu
 • wiedzę od wykładowców z praktycznym doświadczeniem
 • wymianę doświadczeń z innymi uczestnikami kursu
 • zajęcia prowadzone w atmosferze sprzyjającej nauce

 

Dodatkowe informacje i zapisy

tel. 58 300 15 25 lub 58 300 15 33
szkolenia@pord.pl

 

Zapisy on-line na kurs

 

Kursantów prosimy o wypełnienie karty zgłoszeniowej. Kartę można odesłać na adres szkolenia@pord.pl lub wypełnić ją na miejscu w dniu rozpoczęcia kursu.

 

Termin szkolenia

24 sierpnia (sob.) 2024 r. – start szkolenia

Harmonogram zajęć (3 weekendy): podamy niebawem

 

 

Cena
1390 zł

Cena obejmuje:

 • udział w zajęciach
 • profesjonalny podręcznik
 • komplet przykładowych zadań testowych
 • materiały piśmiennicze
 • bufet kawowy

 

Płatność za szkolenie można dokonać:

 • przelewem na nr konta 39 1500 1025 1210 2002 7566 0000
 • na miejscu kartą lub gotówką

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zapraszamy na kurs dla osób chcących uzyskać Certyfikat Kompetencji Zawodowych!

 


Warunkiem zawarcia umowy dotyczącej udziału w szkoleniu organizowanym przez Pomorski Ośrodek Ruchu Drogowego w Gdańsku (dalej jako PORD) jest uiszczenie 100% opłaty za kurs/szkolenie.

Wpłaty należy dokonać przez rozpoczęciem kursu/szkolenia na rachunek bankowy PORD o numerze: 39 1500 1025 1210 2002 7566 0000 w tytule wpisując imię i nazwisko uczestnika szkolenia oraz rodzaj szkolenia.

Istnieje możliwość uregulowania wpłaty w kasie w Dziale Szkoleń PORD.

Do zawarcia umowy pomiędzy kursantem a PORD dochodzi w chwili dokonania zapłaty w kasie lub w chwili wpływu na rachunek bankowy wskazanej powyżej opłaty za szkolenie.